28.08.2014

  Türk Kalp Vakfı Nedir, Amaçları ve Çalışmaları Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Türk Kalp Vakfı (TKV), merkezi İstanbul’da olan bir sivil toplum kuruluşu’dur. 1975 yılında faaliyete başlayan Türk Kalp Vakfı’nın kurucuları, şu isimlerden oluşmaktadır: Ahmet F. Ekmekçioğlu, Doğan Gündüz, Doç. Dr. Edip Kürklü, Dr. M. Ali Işığıgür (em. amiral), Dr. Müh. H. Tahsin Önalp, İbrahim Bodur, İzzet İşman, Mehmet Emin Karamehmet, Necmettin Bayramoğlu, Nezih Demirkent, Süha Dağdeviren.

  İsim: Turk Kalp Vakfi.JPG<br />
Görüntüleme: 16<br />
Büyüklük: 4,6 KB (Kilobyte)


  TKV, ABD ve İtalya’dan sonra dünyada üçüncü kalp vakfı olma özelliğini taşır. Vakıf, toplanan yardım, bağış ve kendi olanaklarıyla sağlık ve tedavi – tanı hizmetleri yapmaktadır.


  Türk Kalp Vakfı, her yıl “Edip Kürklü ödülü”, “İyi kalpli ol” ödülü gibi ödüller dağıtmakta, semt ve okullarda kalp sağlığı taramaları yapmaktadır. Vakfın Yönetim Kurulu başkanı Çetin Yıldırımakın’dır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kayseri Ekonomisi ve Ekonomik Özellikleri Hakkında Bilgi

  Sinop Ekonomisi ve Ekonomik Özellikleri Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "Türk Kalp Vakfı Nedir, Amaçları ve Çalışmaları Hakkında Bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. ebru
   18 Nisan 2012

   tam istediğim harika

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *