Turkana Gölü Özellikleri Hakkında Ansiklopedik Bilgi

41 0
Sponsorlu Bağlantılar

Turkana Gölü (Dünya Mirasları Listesi)
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz)</p>
<p>Resmin ismi:  Turkana-Golu.jpg<br />
Görüntüleme: 24<br />
Büyüklüğü:  8,7 KB (Kilobyte)

Turkana Gölü ya da eski adıyla Rudolf Gölü, Afrika’nın doğusunda Büyük Rift Vadisinin üzerinde yeralan irili ufaklı birçok gölden birisidir. Kenya’nın kuzeybatısına düşer ve dünyanın en büyük kalıcı çöl gölü ile yine dünyanın en büyük alkalin gölüdür.

Turkana Gölü ve her iki dünyanın en büyük çöl gölü ve en büyük alkalin göl Etiyopya’da içine uzanan Gölü kuzey tarafı, Kenya’nın Rift Vadisi göllerin kuzeyinde bulunur. Bu kazı sefer fosilleri ortaya çıkarmak için yeri olan, binlerce yıl geriye uzanan köklü geçmişi ve Gölü birçok yerinde ve çevresinde bulunuyor.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz)</p>
<p>Resmin ismi:  Turkana-Golu-1.jpg<br />
Görüntüleme: 24<br />
Büyüklüğü:  4,6 KB (Kilobyte)

400 mil kuzeyinde Nairobi bulunan Turkana Gölü her şeyin ortasında tam değildir. Ziyaretçiler genellikle uzun bir safari sürece o rastlamak gidiş değildir. Göl, yaklaşık 200 mil ve en geniş yeri arasında 40 kilometre uzunluğunda olup, tuz ve alkali makyaj, Turkana Gölü ve içme suyu için kesinlikle değildir. Genellikle yüzey yosun doğan eşsiz tonu nedeniyle Jade Denizi olarak anılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Turkana Gölü Özellikleri Hakkında Ansiklopedik Bilgi"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *