31.07.2014

  Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Katkıları Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Katkıları Kısaca Nelerdir Nasıl Olmuştur,

  Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Katkısı Önemi Hakkında Bilgi Kısa Özet 

  Kitle İletişim Araçlarının Katkıları Ve Çağdaşlaşma 

  Atatürk çağdaşlaşma adına pek çok önemli adım atmıştır. Bu adımların tümüne inkılaplar denir. İnkılapları uygularken de kitle iletişim araçlarının gücünden büyük ölçüde faydalanmıştır. Atatürk iletişimde kitle iletişim araçlarını kullanmanın öneminin bilincinde bir liderdi. Gerek Millî Mücadele’nin zor günlerinde gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilerlemesi, gelişmesi ve çağdaşlaştırılmasında kitle iletişim araçlarından büyük ölçüde faydalanmıştır.

  Örneğin 10 Ocak 1920′de Hâkimiyet-i Millîye adlı gazete Mustafa Kemal’in önderliğinde çıkarılmıştır. Gazete Ankara’da yayımlanmıştır. Mustafa Kemal bu gazetede yazılarını imzasız veya başka bir isimle yayımlamıştır.Atatürk iletişime oldukça önem veriyordu. O, insanlar arasındaki iletişim dillerini kullanma konusunda bir uzman kadar bilgili ve yetenekliydi. 1 Kasım 1928 tarihinde Arap alfabesinin yerine Latin alfabesini getirmekle yazılı iletişimde yenilik yapmıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Atatürkün Türk Diline Verdiği Önemi Gösteren Kanıtlar Nelerdir

  Yerleşim Yerlerinin Girişindeki Tabelalar Ne Anlama Gelir

  Bu sayfadaki "Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Katkıları Nedir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *