27.08.2014

  Uyku getiren şeyler, uyumak için pratik ipuçları ve öneriler

  Sponsorlu Bağlantılar

  İlgili Etiketler: Uykuya geçmek için ne içmeliyiz, uykumuzu getiren içecekler nelerdir, hangi kokular uyku getirir, uyku getiren kokular, hangi içecekler uykumuzu getirir, uyumak için içilmesi gereken şeyler nelerdir, hangi içecekler uykuyu getirir, uyumakta zorluk çekenler için pratik ipuçları, uyku sorunu yaşayanlara faydalı öneriler, bir türlü uykuya geçemeyenlere yararlı tavsiyeler, uyumak için yapılacak basit şeyler, çabuk uyumak için ne yapılır:

  İyi bir gece uykusu hepimizin ihtiyacı olan bir şeydir. Vücudumuzun dinlenebilmesi, gündüz öğrendiklerimizin depolanabilmesi ve daha pek çok işlem için sağlıklı bir uyku çekmek hayati önem taşır.   Ancak insomnia gibi rahatsızlıklar sebebiyle bazılarımız uyuyamamaktan şikayetçidir. Ancak iyi bir uyku için bir kaç yöntem bulunur.

  Çay, uykunuzun derin olmasını sağlayacak besinlerden biridir. En etkili çay ise papatya çayıdır. Bu benzersiz bitki uyku sorunu olanlar için mucize niteliğindedir. Yatağa gitmeden önce asla dokunulmaması gereken şey ise kafeinli içeceklerdir.

  İyi bir uyku için tercih edeceğiniz yöntemlerden biri de aromaterapidir. Bu yöntem yüzyıllardır kullanılmaktadır. Doğru kokular seçerek vücudunuzun dinlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Rahatlatıcı kokular arasında lavanta, papatya, gül ve sandal ağacı bulunur. Eğer bu kokuları ılık bir banyoyla birleştirebilirseniz bebekler gibi uyuyabilirsiniz.

  Son yöntem ise çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz ılık süttür. Peki, süt neden uykumuzu getirir? Sütün içerisinde triptofan bulunur. Triptofan melatonin hormonunun salgılanmasını tetikler. Melatonin biyolojik saatimizi düzenler ve uyumamıza yardımcı olur. Uyumadan önce bir bardak ılık süt içmek bu nedenle oldukça faydalıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Aşk Kaç Yıl Sürer, Aşkın Ömrü Bilimsel Olarak Ne Kadardır

  Bademcik nedir?

  Bu sayfadaki "Uyku getiren şeyler, uyumak için pratik ipuçları ve öneriler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *