30.07.2014

  Uzman çavuş olma şartları, uzman çavuş nasıl olunur, olmak için neler gereklidir, gereken koşullar nedir

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 tsk uzman nasıl olunur,2012 uzman çavuşluk sınav tarihi,asal uzman çavus sınavları,uzman çavuş nasıl olunur,uzman çavuş olma şartları,uzman çavuşluk 2012 sınavları başvuru tarihleri tsk haberleri,uzman çavuşluk sınavları 2011 2012,uzman çavuşluk soruları  20122011

  UZMAN ÇAVUŞ ADAYLARINDA ARANACAK KOŞULLAR:

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

  Askerlik hizmetinin 6 nci ayı ile terhisini takip eden üç yıl içerisinde başvurmak. Ortaokul, lise, yüksek okul veya fakülte mezunu olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ile ilişiği kesilmemiş olmak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, soruşturma altında veya yargılanıyor olmamak. TSK manevi şahsiyetine gölge düşürücü, askerlik şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü, ideolojik görüşü benimsememiş olmak.

  Uzman çavuş olmak isteyenler internette http://www.hvkk.tsk.mil.tr adresinde ve Askerlik Şubesi panolarında yayınlanacak ilana göre hareket edebilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Uzman erbas sinavında toplam kaç soru sorulur, hangi derslerden ve konulardan sorular var

  2012 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sınav Soruları ve Cevapları İndir Yükle

  Bu sayfadaki "Uzman çavuş olma şartları, uzman çavuş nasıl olunur, olmak için neler gereklidir, gereken koşullar nedir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *