25.07.2014

  Varise hangi bölüm bakar, varis için hangi bölüme başvurmalıyım

  Sponsorlu Bağlantılar

  Varise hangi bölüm bakar, varis için hangi bölüme başvurmalıyım, varis hastaları hastanenin hangi bölümünden randevu almalıdır, varis hastaları nereye başvurmalı, varis hastalığına hangi bölüm bakar, varis hastalığına bakan bölüm nedir hangisidir:

  Varis İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Varise hangi bilim dalı bakar ve tedavisi nasıldır?

   

  Kılcal ve toplardamarlarda özellikle uzun süre ayakta kalan kişilerde (öğretmen, berber, cerrahlar) kanın geri dönmesinde yavaşlama ve buna bağlı olarak damarlarda belirginleşme ve morumsu renk değişikliği olur. Ayaklarda künt bir ağrı, yanma hissi, ağırlık hissi ve bileklerde şişliğe neden olabilir.

  Tedavide sabah yataktan kalkmadan varis çorabı giyilmesi, mümkün olduğunca ayakların sarkıtılmaması ve ayakta gerekmedikçe durmama gibi davranış değişiklikleri yanında gerekirse ilaç tedavisi ve çok ciddi durumlarda cerrahi yapılabilir.

  Bir kalp damar cerrahına başvurmanızda faydalı olur.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kardeş için doğum günü sözleri ve mesajları, kardeşin doğum gününde ne söylenir

  ideal karışım nedir

  Bu sayfadaki "Varise hangi bölüm bakar, varis için hangi bölüme başvurmalıyım" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. nurcan akça
   3 Ekim 2013

   merhaba benim nişanlım venöz yetmezligi den dolayı rahatsız baya ilerlemiş durum da 32 yaşında çok doktora gittigini söylüyor
   şu anda beraber doktora gitmeye ikna edemiyorum
   bacakları şu an renginden başka görüntü bozuklugu yok ama yaraların açılmasın diye bütün gün yatmak zorunda 3 gün ayakta dursam yara açılır diyor .bacakların renk leri nin degişmesi için bir yöntem varmı acaba
   şimdiden ilginizden dolayı teşekkürler

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *