Varise hangi bölüm bakar, varis için hangi bölüme başvurmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Varise hangi bölüm bakar, varis için hangi bölüme başvurmalıyım, varis hastaları hastanenin hangi bölümünden randevu almalıdır, varis hastaları nereye başvurmalı, varis hastalığına hangi bölüm bakar, varis hastalığına bakan bölüm nedir hangisidir:

Varis İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

Varise hangi bilim dalı bakar ve tedavisi nasıldır?

 

Kılcal ve toplardamarlarda özellikle uzun süre ayakta kalan kişilerde (öğretmen, berber, cerrahlar) kanın geri dönmesinde yavaşlama ve buna bağlı olarak damarlarda belirginleşme ve morumsu renk değişikliği olur. Ayaklarda künt bir ağrı, yanma hissi, ağırlık hissi ve bileklerde şişliğe neden olabilir.

Tedavide sabah yataktan kalkmadan varis çorabı giyilmesi, mümkün olduğunca ayakların sarkıtılmaması ve ayakta gerekmedikçe durmama gibi davranış değişiklikleri yanında gerekirse ilaç tedavisi ve çok ciddi durumlarda cerrahi yapılabilir.

Bir kalp damar cerrahına başvurmanızda faydalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kardeş için doğum günü sözleri ve mesajları, kardeşin doğum gününde ne söylenir

Sonraki Sayfa »

ideal karışım nedir

Tek Yorum

 1. nurcan akça
  3 Ekim 2013

  merhaba benim nişanlım venöz yetmezligi den dolayı rahatsız baya ilerlemiş durum da 32 yaşında çok doktora gittigini söylüyor
  şu anda beraber doktora gitmeye ikna edemiyorum
  bacakları şu an renginden başka görüntü bozuklugu yok ama yaraların açılmasın diye bütün gün yatmak zorunda 3 gün ayakta dursam yara açılır diyor .bacakların renk leri nin degişmesi için bir yöntem varmı acaba
  şimdiden ilginizden dolayı teşekkürler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *