30.07.2014

  Voleybol Malzemeleri, Voleybolda Kullanılan Malzemeler, Gerekli Araç ve Gereçler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bir oyuncunun malzemeleri forma, şort, çorap ve spor ayakkabısından oluşur.

  Oyuncuların formaları 1’den 18’e kadar numaralandırılır.Takım kaptanının formasında, göğüs numarasının altında bir şerit olmalıdır.

  Diğer oyunculardan farklı renkte olan (libero oyuncuları haricinde) ve/veya kurallara uygun numarası bulunmayan formaların giyilmesi yasaktır. Oyuncular riski kendisine ait olmak kaydıyla gözlük ve lens takabilirler.

  Oyunda olmayan oyuncular oyun esnasında ısınma sahasında, molalarda ve teknik molalarda kendi oyun alanlarının arkasındaki serbest bölgede topsuz olarak, set aralarında serbest bölge içinde top kullanarak ısınabilirler.

  Filenin önünde bulunan üç oyuncu ön hat oyuncusudur ve 4 (ön-sol), 3 (ön-orta), 2 (ön-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.Diğer üç oyuncu geri hat oyuncusudur ve 5 (geri-sol), 6 (geri -orta), 1 (geri-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yozgat Tüketici Hakları Telefon Numaraları

  Yeni Zelanda Tarihcesi ve Tarihi Özellikleri Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "Voleybol Malzemeleri, Voleybolda Kullanılan Malzemeler, Gerekli Araç ve Gereçler Nelerdir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  2 Yorum

  1. kaplan nisa
   18 Aralık 2012

   izin alarak alıom haaa ödevim var…

  2. FURKAN
   12 Mart 2013

   KAYNAKÇA VAR

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *