27.08.2014

  Vücuttaki Çatlaklar neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir, tedavisi ve önlemek için ne yapmalıyız?

  Sponsorlu Bağlantılar


  Kadınların korkulu rüyası çatlaklar… Hızlı kilo alıp verme dönemleri sonrasında vücudunuzda çatlaklar oluşur. En belirgin olarak hamilelik sonrasında kendini gösteren çatlaklar çirkin görüntüsü nedeniyle kadınları üzen ve kurtulması ne yazık ki henüz mümkün olmayan izlerdir. Annenizde deri çatlakları varsa eğer, maalesef sizde de olacaktır. Çatlak sorunu tamamen genetik bir yatkınlıktır.

  Gelişme çağındaki çocuklar da bu izlerin ömür boyu taşıyıcısı oluyor malesef. Bel bölgesi, karın bölgesi, basenler, arka kol olarak tabir edilen kolun omuzla birleştiği bölge ve diz kapaklarınızın arka kısmı yırtılmaya en müsait bölgeler arasında. Burda oluşan derin çatlaklar ömür boyu üzerimizde taşıdığımız izlerdendir. Bu yırtıklara henüz çare bulunamasa da bunların oluşumunu engellemek için nemlendirici kullanmamız doğru bir hareket olacaktır. Cerrahi bazı yöntemler deriyi soyar ve yeniler ancak çatlağı tamamen yok etmez. Sadece çatlakların daha az görünmesini sağlar.

  Çatlak oluşumunu engellemek için bunları yapın!

  Bol bol su için
  Deriyi her zaman nemlendirici ile esnetin, nemlendirin,
  C vitamini alın,
  Bol bol meyve tüketin,
  Doğal cilt bakım yağları kullanın ve deriyi hep besleyin,
  Sık sık kilo alıp vermeyin.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Evde Gül Yağı Yapılışı Tarifi, Gül Yağı Nasıl Yapılır, Evde Gül Yağı Yapımı Hakkında

  Ayrılıkla baş etmenin kolay yolları, ayrılık ile başa çıkma yöntemleri, ayrılıkla nasıl baş edilir?

  Bu sayfadaki "Vücuttaki Çatlaklar neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir, tedavisi ve önlemek için ne yapmalıyız?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *