30.07.2014

  Yaya Trafik Kuralları, İşaret Levhaları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yaya Trafik işaretleri, Yaya Trafik levhaları, Yaya Trafik kuralları, Yaya Trafik kazaları, Yaya Trafik lambası, Yaya Trafik işaret levhaları, Yaya Trafik cezası sorgulama, Yaya Trafik unsurları, Yaya Trafik ışığı, Yaya Trafik lambaları kuralları, yayaların uyması gereken trafik kuralları, yayaların umak zorunda olduğu kurallar nelerdir, yayalar trafikte hangi kurallara uymalıdır, yayalar için trafik işaretleri

  Ortak yaşam alanında uyulması gereken pek çok kural vardır. Yayaların trafikte hem kendi hayatları, hemde diğer insanların hayatları açısından uymaları gereken kurallar şunlardır:Cadde ve sokaklarda yürürken daima yaya kaldırımlarından yürümeliyiz.
  Yaya kaldırımlarından yürürken daima sağ taraftan yürümeliyiz.
  Yaya kaldırımlarında, sizden başka yayaların da olacağını düşünerek dikkatli davranmalıyız.
  Yaya kaldırımı bulunmayan cadde ve sokaklarda yürümek zorunda kaldığımızda, yolun sol kenarından yürümeliyiz.

  Yine yayaların uyması gereken trafik işaretleri ise şunlardır:

  YAYA GEÇİDİ:

  Bu levha sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Yaya geçidine yaklaşıldığını bildirir ve yayalar bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler. Sürücülerde hızlarını azaltmak zorundadırlar.

  OKUL GEÇİDİ:

  Yaya geçidi levhası gibi bu levha da sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Okul geçidine yaklaşıldığını bildirir ve öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler.

  YAYA GEÇİDİ LEVHASI:

  Yaya geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Yayalar da bu levhanın bulunduğu yerlerden geçebilirler.

  OKUL GEÇİDİ LEVHASI:

  Okul geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen öğrencilere ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden güvenli bir şekilde karşıya geçebilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Panoroma Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Nerde, Nasıl Gidilir, Adresi Telefonu Nedir

  Psikologlara göre kız çocuğu nasıl yetiştirilmeli nasıl büyütülmeli

  Bu sayfadaki "Yaya Trafik Kuralları, İşaret Levhaları" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. 22 Aralık 2011

   bnm konum ile teşşekür edrim

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *