26.07.2014

  Yeni Doğan Bebek Neden Kabız Olur, Nasıl Geçer, Ne Yapılır?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yeni Doğan Bebeklerde kabızlık sorunu ve çözümü,

  Yeni Doğan Bebekte Kabızlık Şikayeti

  Yeni Doğan Bebekte Kabızlık Sebepleri 

  Kabızlık yenidoğan pek çok bebeğin ortak sorunudur. Ancak her dışkılayamama kabızlık değildir.

  Her bebeğin bağırsaklarının çalışma düzeni ve dışkılama sıklığı farklıdır. Bazı bebekler her gün kaka yapmayabilir. Bebeğin dışkısı yumuşaksa, bebek zorlanmadan kaka yapıyorsa ve aynı zamanda kilo alışı düzenli, genel durumu da iyi ise endişelenmeye gerek yoktur.

  Yeni doğan bebeklerde kabızlık çok daha az görülür. Bebeğin kaka yaparken yüzünün kızarması normaldir, kabız olduğu anlamına gelmez. Genelde anne sütü alan bebekler daha sık kaka yaptıklarından kabızlık görülmez. İnek sütü alan bebekler ya da formül mama ile beslenen bebeklerde kabızlık görülme olasılığı daha fazladır.

  Eğer bebek normal sıklığının dışında birkaç gün kaka yapamadıysa, sert ve yoğun, zaman zaman çakıl taşı gibi dışkılıyorsa, bunu yaparken acı çekiyorsa veya kakasında kanlı izler varsa kabız olmuş demektir. Kabızlık üç günden fazla sürmüşse ve dışkıda kan görülmüşse bebek mutlaka doktora götürülmelidir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çocuk çamaşır suyu içerse ne yapılır?

  En Yararlı Egzersiz Hareketleri

  Bu sayfadaki "Yeni Doğan Bebek Neden Kabız Olur, Nasıl Geçer, Ne Yapılır?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *