28.07.2014

  Youtube müzik videoları mp3 e çevirmeye yasak, artık çevrilmiyor ve çeviren siteler kapanıyor

  Sponsorlu Bağlantılar


  İnternetten müzik indiriyorsanız, dev web sitesinin aldığı bu karar sizi de etkileyebilir

  YouTube’un aldığı karara göre, youtube-mp3.org veya benzer siteler aracılığıyla artık sitedeki müzik video’larını mp3′e çevirmek mümkün olmayacak.Sitenin avukatları, hukuki sürece uymayan sitelere birer birer ihtarname gönderiyor. Youtube-mp3.org da sunucularının bloke edildiğini belirtiyor.

  Bilindiği üzere YouTube yıllardır Warner Music Group ve Universal gibi plak şirketleriyle iş birliği içinde. Müzikler her zaman ücretsiz olsa da çoğu videolar sizi, satın almanız için iTunes, Google Play ve Amazon MP3 gibi sitelere yönlendiriyor. Ancak müzik videoları promosyon amaçlı yayınlansa da onları kolayca ve ücretsiz olarak mp3′e çeviren dönüştürücü siteler, telif hakkı sahiplerini fazlasıyla kızdırmakta.

  Youtube-mp3.org’dan Philip, yazdığı açık mektupta Google’ı iki yüzlü olmakla suçladı. Basılı yayımları, bazı yayımcıların ödeme talep etmelerine rağmen ücretsiz ve izinsiz paylaşan Google’ın, sahibi olduğu video sitesinde niçin böyle bir uygulamaya gittiğine anlam veremediğini söyledi.

  Kaynak:hurriyet.com.tr/

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cübbeli Ahmet Hoca’nın İşi Mesleği Kazancı ve Aylık Geliri Hakkında Bilgi

  Suriye’nin düşürdüğü uçağın özellikleri nelerdir, nasıl bir uçaktı, savaş uçağımı keşif uçağımı?

  Bu sayfadaki "Youtube müzik videoları mp3 e çevirmeye yasak, artık çevrilmiyor ve çeviren siteler kapanıyor" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *