Youtube müzik videoları mp3 e çevirmeye yasak, artık çevrilmiyor ve çeviren siteler kapanıyor

362 0
Sponsorlu Bağlantılar


İnternetten müzik indiriyorsanız, dev web sitesinin aldığı bu karar sizi de etkileyebilir

YouTube’un aldığı karara göre, youtube-mp3.org veya benzer siteler aracılığıyla artık sitedeki müzik video’larını mp3’e çevirmek mümkün olmayacak.Sitenin avukatları, hukuki sürece uymayan sitelere birer birer ihtarname gönderiyor. Youtube-mp3.org da sunucularının bloke edildiğini belirtiyor.

Bilindiği üzere YouTube yıllardır Warner Music Group ve Universal gibi plak şirketleriyle iş birliği içinde. Müzikler her zaman ücretsiz olsa da çoğu videolar sizi, satın almanız için iTunes, Google Play ve Amazon MP3 gibi sitelere yönlendiriyor. Ancak müzik videoları promosyon amaçlı yayınlansa da onları kolayca ve ücretsiz olarak mp3’e çeviren dönüştürücü siteler, telif hakkı sahiplerini fazlasıyla kızdırmakta.

Youtube-mp3.org’dan Philip, yazdığı açık mektupta Google’ı iki yüzlü olmakla suçladı. Basılı yayımları, bazı yayımcıların ödeme talep etmelerine rağmen ücretsiz ve izinsiz paylaşan Google’ın, sahibi olduğu video sitesinde niçin böyle bir uygulamaya gittiğine anlam veremediğini söyledi.

Kaynak:hurriyet.com.tr/

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Youtube müzik videoları mp3 e çevirmeye yasak, artık çevrilmiyor ve çeviren siteler kapanıyor"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *