02.08.2014

  Yumurtanın Vitaminleri, Yumurtada bulunan vitaminler, Yumurtanın içinde hangi vitaminler var?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yumurtanın İçindeki Vitaminler Nelerdir 

  Yumurta A, D, E ve B grubu vitaminleri ile diğer vitaminleri önemli oranda içermektedir.

  A vitamini gözün iyi görmesi, kemik gelişimi ve sağlıklı dişler için gereklidir. Vücut hücrelerinin gelişmesine yardım eder. Solunum ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar.

  D vitamini, insan vücudunda kalsiyumun kullanılmasına yardımcı olur. Bu vitamin besinlerde sınırlı miktarda bulunur, deride güneş ışınlarından sentezlenir. Yumurta sarısı, D vitamini sağlayan birkaç besinden biridir. Güneş ışınlarından yeterince yararlanırsa ve yumurta tüketilirse özellikle çocuklarda D vitamini eksikliğine bağlı kemik bozukluğu oluşmaz.

  Yeterli ve dengeli beslenmede, özellikle mental ve fiziki yönden hızlı bir büyüme ve gelişme döneminde olan çocukların, protein tüketimlerinin en az yarısının hayvansal kaynaklı olması önerilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kuran’da Allah Neden Akla Önem Vermektedir, Kuranı Kerim ve Akıl (Zeka Bilim İlimler)

  Alerjik Nezle neden olur, nasıl geçer, tedavisi hakkında bilgi

  Bu sayfadaki "Yumurtanın Vitaminleri, Yumurtada bulunan vitaminler, Yumurtanın içinde hangi vitaminler var?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *