21.08.2014

  Yurtdışından Gelen Cep Telefonu Nasıl Kaydedilir, Kaydı Nasıl Yapılır, Kaydetmek

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yurtdışından Gelen Cep Telefonlarını Kaydetmek İçin Ne Yapılır,

  Yurtdışından Gelen Cep Telefonu Kaydettirme Yapılışı Nasıl Kayıt Yapılır

  Yurtdışından Gelen Cep Telefonu Kaydı telefonun Imei numarası ve pasaport ile yapılmaktadır. Bu kaydı cep telefonu ana veya ara bayilerden yapabilirsiniz.

  İMEİ Kaydı yapılacak pasaportun ülkeye giriş tarihi 30 Günden eski olmamalıdır. Yani son giriş tarihi son bir ay içerisinde olmalıdır.

  İMEİ Kaydı yapılacak Pasaport üzerinde kesinlikle giriş mührü olmalıdır. Mühür yoksa veya okunmuyorsa Emniyet Müdürlüğünden Ülkeye GirişTarihi ile ilgili bir kağıt alınması gerekmektedir.

  İMEİ Kaydı yapılacak Pasaport ile son 2 yıl içerisinde başka Telefon Kaydı yapılmamış olmalıdır. Kayıt yapılan Pasaport üzerine 2 senede bir yeni kayıt alınabilir.

  Telefon ülkeye giriş yapıldıktan sonra 1 Hafta ile 1 Ay gibi bir sürede Kullanıma Kapanabilir.

  Bir kez İMEİ kaydı yapılan telefon sonraki yıllarda dilediği kadar ülkeye giriş ve çıkış yapabilir. Tekrar İMEİ Kaydı gerekmez.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 Android Telefon Fiyatları Ne Kadar, Hangi Android Modeli Kaç Lira?

  Vodafone yurtdışı aramalarını engelleme nasıl yapılır?

  Bu sayfadaki "Yurtdışından Gelen Cep Telefonu Nasıl Kaydedilir, Kaydı Nasıl Yapılır, Kaydetmek" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *