01.08.2014

  Yüz tipine göre ideal saç kesimi, hangi yüz şekline nasıl saç modeli uygun gider ve yakışır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Baklava Yüz
  Eğer yüzünüzün neresini vurgulamak istediğinizi bilirseniz bu yüz tipi her model için uygundur. Düz, dalgalı, uzun ya da kısa modellerin hepsini huzurla kestirebilirsiniz.

  Baklava Yüz

  Yuvarlak Yüz
  En ideal yüz tiplerinden biridir. Eğer yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz, hareketli modelleri seçerek saçınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzün yuvarlaklığı fark edilmez, daha ince gözükür.

  Yuvarlak Yüz

  Üçgen Yüz
  İdeal olmayan bir yüz tipidir. Bu yüzden kuaförünüzü oldukça yorabilirsiniz. Üçgen yüzlere hareketli modeller uygundur. Şakak kemiklerinden yukarı doğru hareketlendirilmiş ve enseden uzatılmış saçlar bu yüz tipi için idealdir.

  Üçgen Yüz

  Ters Üçgen Yüz
  Surat yapısında değişiklik yapılabilen ve makyaja da en uygun olan yüz şeklidir. Bu tipteki yüzlere modern kesim yapılabilir. Görünüşünüze güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirip, üst kısmına hacim vererek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha dengeli ve yumuşak olmasını istiyorsanız, ensede başlayan hacim ve yukarılara doğru azalan kabartılar şeklinde kullanabilirsiniz.

  Ters Üçgen Yüz

  Dikdörtgen Yüz
  Üzerinde çok oynanamayan yüz tiplerinden biridir. Eğer değişiklik istiyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesimleri tercih edebilirsiniz. Şakak kemiklerini kapatan katlar kullanmalısınız. Bu şekilde daha dengeli ve uyumlu bir saç şekli elde edebilirsiniz.

  Dikdörtgen Yüz

  Kare Yüz
  Kare yüz de aynı yuvarlak yüz gibi dengelidir. Yüzdeki kemik şekillerinden dolayı sertlik ön plandadır. Önleri katlı kesimler bu yüz tipine çok uygundur. Eğer yüz şeklinizden memnun değilseniz, şakaklardan itibaren inen katlar ya da kakül kestirebilirsiniz. Böylece suratınızda daha yumuşak hatlar görülür.

  Kare Yüz

  Enine Dikdörtgen Yüz
  Bu yüz şeklinde uzun saç modelleri kullanabilir ve yukarı doğru hareketlendirilmiş şekillerle yüzünüzü inceltebilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde kesimlerle yüz yapınızda değişiklikler elde edebilirsiniz.

  Enine Dikdörtgen Yüz

  Sponsorlu Bağlantılar

  İştah kesen bitkisel kürler, iştah kesici doğal besinler, bitki karışımları şifalı otlar

  Kırmızı tabakta yemek zayıflatıyor, iştahı kaçırıyor, doyurucu oluyor

  Bu sayfadaki "Yüz tipine göre ideal saç kesimi, hangi yüz şekline nasıl saç modeli uygun gider ve yakışır" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *